Menu
CHIP Speedtest

Vkládání tabulek do dokumentu bez použití myši

26.08.2010 12:17 | Redakce Chip
Vkládat tabulky do dokumentu ve Wordu lze několika cestami. Všechny mají jedno společné: vždy musíte přesouvat ruku z klávesnice na myš a zpět, abyste mohli kliknout na tlačítko v panelu nástrojů nebo v pásu karet, zadat data do dialogu nebo na závěr upravit šířky sloupců.

TIP  Vložit tabulku do dokumentu jen pomocí klávesnice lze pomocí znaků plus a minus v jednom řádku. Přitom posloupnost znaků minus určuje šířku sloupce, znaky plus znamenají hranice sloupců. Každá taková definice tabulky tedy musí začínat a končit znakem plus. Tabulka se objeví, jakmile zadání řetězce – jako například

+-------+-----+-----+-----+-----+

– ukončíte klávesou [Enter]. Kdyby tento postup na vašem počítači nefungoval, otevřete pomocí »Nástroje | Možnosti automatických oprav« dialog »Automatické opravy«. Ve Wordu 2007 musíte za tím účelem postupně kliknout na tlačítko Office a pak na »Možnosti aplikace Word«. Poté na levé straně následného dialogu označte »Kontrola pravopisu a mluvnice« a vpravo klikněte na »Možnosti automatických oprav«. V dialogu »Automatické opravy« na kartě  »Automatické úpravy formátu při psaní« musí být zaškrtnuta volba »Tabulky«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání