Menu
CHIP Speedtest

Vkládání zkopírovaných textů rovnou se správným formátováním

18.06.2011 16:33 | Redakce Chip
Vkládání textových pasáží a odkazů přes schránku Windows je velice praktické. Nepříjemné však je, že Word takto přebírá i původní formátování. Přitom jste potřebovali vložit jenom čistý text.

V závislosti na obsahu schránky nabízí Word pro formátování vkládané textové pasáže různé možnosti. Zvolit je můžete tak, že v pásu karet přejdete na kartu »Domů« a tam v sekci »Schránka« kliknete na spodní část ikony »Vložit«. Pak zvolte požadovanou metodu buď pomocí ikon, jako například »Zachovat pouze text«, nebo příkazem otevřete obvyklý dialog »Vložit jinak«.
Poněvadž kopírování a vkládání normálně vyvoláváte klávesovou kombinací, není cesta přes pás karet zrovna optimální. Namísto toho můžete vkládat také přímo stiskem [Ctrl]+[V] podle nastavené standardní metody a formátování případně automaticky zkorigovat dodatečně. Za tím účelem ihned po vložení stiskněte klávesu [Ctrl]. Pak ji zase uvolněte a stiskněte příslušné písmeno pro volbu formátu. Převzetí dat jako čistý text dosáhnete pomocí [T]. Stiskem [U] můžete »Zachovat zdrojové formátování«, [M] umí »Sloučit formátování«, a [G] dokonce vloží obsah typu »Grafika«. Pozor: Na rozdíl od zavedených zvyklostí zde Word nepoužívá žádné klávesové kombinace.
Upozornění: Při kopírování z jiných programů je původní formátování většinou nežádoucí. Práci si tedy můžete usnadnit přizpůsobením standardního nastavení. Za tím účelem otevřete »Soubor | Možnosti« nebo klikněte na logo Office a pak na »Možnosti aplikace Wordu«. Zvolte kategorii »Upřesnit« a vyhledejte sekci »Vyjímaní, kopírování a vkládání«. V rozevíracím poli »Vkládání z jiných aplikací« změňte nastavení na »Zachovat pouze text«. Pomocí dalších rozevíracích polí můžete také ovládat počínání programu při vkládání uvnitř dokumentů Wordu. Své akce potvrďte tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání