Menu
CHIP Speedtest

Vlastní nastavení oznamovací oblasti Windows

27.05.2011 07:48 | Redakce Chip
Oznamovací oblast ve Windows 7 udržuje uživatele různými hlášeními stále „v obraze“. To je jistě chvályhodné, ale vy byste chtěli sami určovat, které ikony a zprávy se tam mají objevovat.

Obsahy této oblasti můžete ovlivnit. Pravým tlačítkem myši klikněte na hlavní panel a zvolte kontextový příkaz »Vlastnosti«. V následném dialogu aktivujte kartu »Hlavní panel« a v sekci »Oznamovací oblast« klikněte na »Přizpůsobit«. Otevře se dialog, který uvádí všechny možné aplikace a ikony pro oznamovací oblast. Vedle každé položky najdete rozevírací seznam, jímž můžete řídit chování příslušné aplikace v oznamovací oblasti. Přitom máte k dispozici následující možnosti:
»Zobrazovat ikony a upozornění« způsobí zobrazení ikony v oznamovací oblasti a případně i zprávy v podobě jednoduché „mluvící bubliny“. »Skrýt ikony i upozornění« potlačí obojí. Toto nastavení ovšem také způsobí, že vás aplikace nebude informovat o nutných nebo zveřejněných aktualizacích. Pak ale můžete prostřednictvím »Zobrazovat pouze upozornění« vypudit z oznamovací oblasti ikonu aplikace, zprávy však nadále přijímat. Svá rozhodnutí potvrďte tlačítkem »OK« a stejně ukončete dialog »Vlastnosti hlavního panelu a nabídky Start«.
Upozornění: Ve Windows Vista můžete oznamovací oblast rovněž ovlivnit, a to v dialogu »Vlastnosti hlavního panelu a nabídky Start« na kartě »Oblast oznámení« tlačítkem »Upravit«. Vista zde však nerozlišuje mezi ikonou a oznámením. Můžete tedy rozhodnout pouze to, zda Windows aplikaci zobrazí, nebo ne. Ve Vistě je dále zajímavé nastavení »Skrýt, pokud není aktivní«. To v oznamovací oblasti zabrání zobrazení neaktivní aplikace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání