Menu
CHIP Speedtest

Vlastní stanovení ukončovací akce v nabídce Start

15.05.2012 11:37 | Redakce Chip
Nabídka Start ve Windows v dodávaném provedení nabízí pro ukončení relace pouze tlačítko »Vypnout«.

Všechny ostatní možnosti jako »Odhlásit se« nebo »Režim spánku« jsou ukryty v nabídce, k níž se dostanete jenom přes malou, doprava směřující šipku vedle tlačítka »Vypnout«. Pokud počítač zpravidla necháváte zapnutý a vypínáte jej jen ve výjimečných případech nebo chcete spustit znovu, pak by jako standardní akce byla mnohem vhodnější varianta »Odhlásit se«.

Chcete‑li to zařídit, pravým tlačítkem myši klikněte na »Start« a zvolte kontextový příkaz »Vlastnosti«. Můžete však také otevřít »Start | Ovládací panely« a pak postupně kliknout na »Vzhled a přizpůsobení« a »Hlavní panel a nabídka Start« nebo v klasickém zobrazení Ovládacích panelů rovnou kliknout na »Hlavní panel a nabídka Start«.

V dialogu »Vlastnosti hlavního panelu a nabídky Start« pak na kartě »Nabídka Start« vedle „Akce při stisknutí tlačítka napájení« najdete rozevírací pole; zde změňte standardní chování při vypínání nabízené systémem v nabídce Start. Svou volbu pak potvrďte tlačítkem »OK«.

Přitom máte k dispozici následující akce: volba »Přepnout uživatele« přepne na uvítací obrazovku, takže se můžete přihlásit k jinému uživatelskému účtu. Windows přitom ovšem neodhlásí aktuálního uživatele, takže pak budou aktivní dva nebo více uživatelů. Chcete‑li přepnout na uvítací obrazovku a přitom aktuálního uživatele odhlásit, zvolte místo toho »Odhlásit se«.

Pokud hodláte svou aktuální relaci jenom přerušit a později v ní pokračovat, použijte »Uzamknout«. K aktivaci relace musíte zadat heslo, takže tato možnost je ideální, jestliže musíte častěji opouštět pracoviště.

Volba »Restartovat« váš počítač znovu nabootuje, zatímco »Režim spánku« uvede systém do režimu spánku, ukončí Windows a počítač vypne.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání