Menu
CHIP Speedtest

Vlastní uvítací vyzvánění pro volající

10.09.2010 11:56 | Redakce Chip
Podobně jako u svého mobilního operátora chcete zpříjemnit volajícím čekání také ve Skypu a namísto klasického vyzváněcího tónu byste uvítali možnost použít vlastní vyzvánění nebo hlášku.

Samotný klient sice žádné podobné nastavení neumožňuje, vše ale zachraňuje doplněk Richi MP3 Ringback Tones. Jeho instalací doplníte Skype jednak o široké možnosti nastavení uvítacích vyzvánění, jednak o praktický záznamník.
Pro instalaci doplňku přejděte ve Skypu do nabídky »Nástroje | Doplňky | Získat Doplňky«. Do vyhledávacího pole zadejte »Richi«, potvrďte stisknutím klávesy [Enter] a ve výsledcích hledání u doplňku »Richi MP3 Ringback Tones« vyberte z nabídky »Otevřít«.
Po stažení instalačního souboru odsouhlaste licenční podmínky, potvrďte »OK« a doplněk nainstalujte. Po dokončení instalace se Richi MP3 Ringback Tones automatický spustí a je připraven k použití.
Výchozí jazyk ponechte na »English« a pokračujte na »OK«. Zobrazí se hlášení Skypu, kde vyberte »Povolit přístup«.

UVÍTACÍ MELODIE: Přednastavenou uvítací melodii můžete změnit hromadně, nebo můžete vybraným kontaktům nastavit vlastní. Pro první případ navigujte do »Options | Standard Ringback Tone« a přepněte na »Choose a Ringback Tone«. Klikněte na »Browse«, nastavte cestu k požadovanému zvukovému souboru a dvakrát potvrďte pomocí »OK«. V případě, že chcete pro některý z kontaktů nastavit uvítací melodii zvlášť, klikněte v okně doplňku na příslušný kontakt a následně na »Standard Ringback Tone« a »Browse«. Opět zvolte cestu ke zvukovému souboru a dvakrát potvrďte pomocí »OK«.

ZÁZNAMNÍK:
Doplněk také funguje jako jednoduchý záznamník. Pokud tedy přibližně během minuty hovor nezvednete, ozve se oznamovací tón záznamníku a spustí se nahrávání. Zmeškané hovory si poté můžete přehrát v nabídce »Missed Call«. V případě, že o tuto funkci nestojíte, můžete ji deaktivovat postupem »Options | Voice Mail« a zrušením zatržítka u políčka »Enable Voice Mail«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání