Menu
CHIP Speedtest

Vložení e-mailového podpisu s textem a obrázkem

16.06.2011 07:41 | Redakce Chip
Na rozdíl od prostého údaje o odesílateli vzbudí v e-mailech elegantní signatura s doplňujícím obrázkem nebo logem daleko větší pozornost.

Chcete-li v podpisu sdružit text a obrazové prvky, je nejlepší použít separátní HTML soubor, v němž naaranžujete texty, logo a obraz. V tomto souboru však nesmíte použít žádné další odkazy, neboť pak by se obrázky nemusely korektně zobrazit.
Potom v Thunderbirdu otevřete »Nástroje | Nastavení účtu«. Vlevo zvolte e-mailový účet. Nyní aktivujte volbu »Připojit podpis ze souboru (text, HTML nebo obrázek)« a níže vedle vstupního pole klikněte na »Vybrat«. Pak navigujte na předem založený HTML soubor a klikněte na »Otevřít«. Poté ještě zkontrolujte, zda se zprávy také odesílají ve formátu HTML. Za tím účelem klikněte vlevo pod příslušným účtem na »Vytváření zpráv a adresování«. Tam musí být aktivována volba »Vytvářet zprávy v HTML formátu«. V případě potřeby nakonfigurujte ještě další účty a nakonec vše potvrďte tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání