Menu
CHIP Speedtest

Vložení vlastního vodoznaku do odstavců textu

17.05.2012 04:00 | Redakce Chip
Chcete‑li do textu umístit vodoznak, aktivujte na kartě »Zobrazení« položku »Rozložení dokumentu«. Pak nastavte kurzor na začátek požadovaného odstavce a v pásu karet klikněte na kartě »Vložení« na tlačítko »Obrázek«.

V následném dialogu najděte požadovanou grafiku a zvolte »Vložit«. Nyní klikněte na grafiku. Word v tomto okamžiku doplní pás karet o kartu »Nástroje obrázku | Formát«. Zde klikněte na »Obtékání textu« a pak v následné nabídce zvolte »Před textem«. Momentálně grafika ještě překrývá text, což ale usnadňuje její roztažení na potřebnou velikost. Za tím účelem klikněte na jeden z bodů zvýrazněných na okraji, podržte stisknuté tlačítko myši a obrázek roztáhněte na požadovanou velikost. Pokud kliknete do obrázku a tlačítko myši držíte stisknuté, můžete měnit pozici obrázku.

Nyní v pásu karet otevřete příkazy »Jas | Možnosti oprav obrázku« a obraz vyjasněte tak, aby později nerušil před ním ležící text. Nakonec klikněte na obrázek a  v pásu karet se přesuňte do sekce »Formát«. Zde přejděte na položku »Obtékání textu | Další možnosti rozložení« a přidejte zatržítka k položkám »Uzamknout ukotvení« a »Posouvat objekt s textem«. Nakonec se v tomto dialogovém okně přepněte na kartu »Obtékání textu«, jako styl obtékání zvolte možnost »Za textem« a potvrďte tlačítkem »OK«.

Na grafiku za textem se už nedá kliknout a zpracovat ji. Namísto toho v pásu karet klikněte na kartě »Domů« v pravé části na příkaz »Vybrat« a v následné nabídce zvolte »Označit objekty«. Když nyní na grafiku kliknete, Word objekt znovu označí a můžete s ním znovu pracovat – upravit ho nebo rovnou smazat. Parametry obrázku vkládaného jako vodoznak vždy upravte tak, aby byl „vrchní“ text čitelný.

Namísto grafiky můžete v pásu karet také přes kartu »Vložení« použít objekt WordArtu, abyste mohli ve funkci vodoznaku podložit vlastní text.

Upozornění: Vodoznak pro všechny stránky dokumentu můžete nadefinovat na kartě »Rozložení stránky« v pásu karet. Za tím účelem klikněte na »Vodoznak« a v následném dialogu zvolte navržený nebo »Vlastní« vodoznak.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání