Menu
CHIP Speedtest

Volání z mobilu přes Skype

14.05.2010 12:17 | Redakce Chip
Vedle klasického Skypu, prostřednictvím kterého s oblibou voláte ze svého PC, byste uvítali i jeho mobilní verzi pro svůj telefon s operačním systémem Symbian. Jaké jsou možnosti?

V mobilních telefonech se Symbianem můžete použít málo známou, ale kvalitní aplikaci pocházející přímo z vývojářských dílen Skypu. Ačkoliv se jedná o beta verzi, už teď je tento klient dostatečně stabilní a vhodný pro běžné použití. Seznam podporovaných telefonů a odkaz ke stažení najdete na stránce http://share.skype.com/sites/garage/2009/12/skype_for_symbian_beta_release.html.

Stažený SIS soubor si následně zkopírujte do telefonu a nainstalujte. Po prvním spuštění Skypu nejprve odsouhlaste licenční ujednání a nastavte výchozí přístupový bod. Dobrou kvalitu hovorů zajistí technologie EDGE, v lepším případě 3G nebo Wi-Fi. V případě připojení přes operátora si však dejte pozor na objem stažených dat (pokud nemáte aktivovaný neomezený datový paušál).

V dalším kroku zvolte »Sign in« a zadejte přihlašovací jméno a heslo ke svému Skype účtu. Pokud je vše správně nastaveno, zobrazí se seznam kontaktů. Pro uskutečnění hovoru pak stačí některý vybrat a stisknout tlačítko pro zahájení hovoru. K dispozici je také chat, který aktivujete postupem »Options | Send | Instant message«. Volbou »Options | Send | File« můžete z telefonu odesílat i fotografie, videa i zvukové soubory. Libovolné soubory lze také přijímat.

PLACENÉ SLUŽBY: Díky tomu, že tato mobilní verze Skypu pochází ze stejné dílny jako verze pro Windows, nechybí ani zde možnost využívat placených služeb. V nabídce »Voicemails« tak můžete přistupovat ke své hlasové schránce, dále lze snadno zjistit aktuální zůstatek kreditu na vašem Skype účtu, případně si přikoupit další kredit.

Upozornění: Pokud váš telefon nepatří mezi podporovaná zařízení, můžete pro hovory v síti Skype využít univerzální aplikaci Fring ze stránky www.fring.com.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání