Menu
CHIP Speedtest

Vybavení uživatelských účtů náhodnými hesly

08.11.2011 15:08 | Redakce Chip
Svůj pracovní počítač sdílíte s dalšími osobami. Díky různým uživatelským účtům chráněným hesly to není žádný problém. Obtížné však bývá zvolit bezpečné heslo.

Náhodná hesla pro jednotlivé uživatelské účty si můžete nechat vygenerovat. Taková hesla obsahují malá i velká písmena, číslice i zvláštní znaky, takže obecně platí za bezpečná – byť jsou s osmi znaky relativně krátká.
V nabídce Start klikněte na »Start | Všechny programy | Příslušenství | Příkazový řádek« a v místní nabídce zvolte příkaz »Spustit jako správce«. Tento příkaz možná budete muset autorizovat výběrem uživatelského účtu s oprávněním správce a zadáním příslušného hesla.
Potom do příkazového řádku zapište příkaz »net user /random«. Přitom nahraďte názvem uživatelského účtu, pro nějž chcete heslo vytvořit. Hodláte-li například vygenerovat heslo pro účet »Erik«, použijte příkaz »net user Erik /random«. Akci potvrďte klávesou [Enter].
Upozornění: Windows vytvoří heslo, vypíší jej v příkazovém řádku a obratem jej přiřadí udanému uživatelskému účtu. Proto si vypsané heslo bezpodmínečně musíte ihned poznamenat. Bez tohoto hesla se už nebudete moci k danému účtu přihlásit. Proto byste také vždy měli mít nejméně jeden účet s oprávněním správce, jehož heslo jste nevytvářeli náhodným výběrem. Tento účet můžete použít v případě nouze, abyste hesla pro každý jiný účet přepsali přiřazením pokaždé nového hesla.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání