Menu
CHIP Speedtest

Výběr úspornější grafiky

14.03.2011 21:46 | Redakce Chip
Výběr úspornější grafiky
Váš počítač je výkonný a spolehlivý, ale vadí vám větší hluk, který způsobuje. Ventilátor běží příliš často a je slyšet.

Řada nových notebooků je vybavena tzv. hybridní grafikou. To znamená, že notebook je vybaven jednak integrovanou grafikou (obvykle Intel), jednak výkonnější grafickou kartou. Ta se většinou automaticky zapíná v případě, kdy je notebook připojen k elektrické energii. Při běhu na baterie se grafika přepne na integrovanou – grafický výkon se sníží, ale prodlouží se běh na baterie.

V případě, že je zapnuta výkonnější grafika, se však samozřejmě zvyšuje spotřeba i množství odpadního tepla. Ventilátor tedy pracuje naplno a to může způsobovat nepříjemný hluk. Pokud zrovna nepotřebujete enormní grafický výkon a pracujete pouze s kancelářskými aplikacemi, určitě vám bude stačit i výkon integrované grafiky. Můžete ji „ručně“ zapnout pomocí ikony na hlavní liště (dvě zelené šipky). Vyberte grafický režim „Úspora energie“. Sníží se tak hlučnost vašeho notebooku a bude se vám příjemněji pracovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání