Menu
CHIP Speedtest

Vyčištění poštovní stránky

19.03.2012 10:32 | Redakce Chip
K úklidu ve stránce jste použili nástroje uvedené v nabídce »Soubor«. Přesto se váš PST soubor nezmenšil. S uvolněným prostorem jste však už počítali.

Všechny postupy při výmazu a čištění odstraňují nejprve položky v databance, vlastní data ovšem v PST souboru zůstávají a i nadále tak obsazují paměťový prostor. Chcete‑li jej skutečně uvolnit, musíte stejně jako v předchozích verzích PST soubor zkomprimovat.

Přístup k nastavením datového souboru však nenajdete na očekávaném místě. Namísto toho otevřete normální zobrazení Outlooku a vlevo v navigační oblasti »E-Mail« nebo »Seznam složek«. V Outlooku 2007 se nejvyšší úroveň struktury dosud jmenuje »Poštovní schránka«. Tam pravým tlačítkem myši klikněte nikoliv na jednotlivou složku, nýbrž zcela nahoře na položku »Outlook«. Pokud je otevřeno více PST souborů, najdete na této nejvyšší úrovni příslušné odkazy, které vždy nesou název PST souboru. V kontextové nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti datového souboru«. Nyní na kartě »Obecné« klikněte na »Upřesnit«. Potom klikněte na »Komprimovat nyní« a počkejte na dokončení procesu, což může trvat několik minut.

Tento krok byste měli provádět v pravidelných intervalech, podle výskytu dat například jednou měsíčně.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání