Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Vyhněte se problémům s Internet Explorerem ve Windows XP

18.06.2014 06:37 | Karel Kovar
Vyhněte se problémům s Internet Explorerem ve Windows XP

Asi jen málokomu uniklo, že 8. dubna 2014 skončila podpora Microsoftu pro operační systém Windows XP. Jak je to ale s internetovými prohlížeči?

I v Chipu jsme vám nabídli celou řadu článků řešících přechod na jiný systém, nebo alespoň nouzové zabezpečení samotných XP. Nyní se však objevil další problém, který by měli uživatelé tohoto systému řešit. V Internet Exploreru byla nalezena nebezpečná chyba, umožňující útočníkovi vzdálené spuštění libovolného kódu a získání přístupu do systému s aktuálními právy uživatele.

Problém spočívá v tom, že se chyba týká všech verzí IE: od verze 6 až po verzi 11 pro Windows 8.1. A zatímco novější verze budou v nejbližší době zazáplatovány, verze 6 pro Windows XP nikoliv. Uživatelé novějších systémů mohou na doporučení Microsoftu zapnout Enhanced Protecte mód (více viz http://bit.ly/1iz9cqq), ve Windows XP nezbývá než místo Internet Exploreru použít alternativní prohlížeče. Firefox najdete na adrese http://firefox.mozilla.cz/ a Chrome na www.google.com/…ome/browser/.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení