Menu
CHIP Speedtest

Vykouzlení dynamického zoom efektu na fotografii

29.04.2014 14:35 | Pavel Trousil
Vykouzlení dynamického zoom efektu na fotografii

Zaostřený hlavní objekt ve středu a kolem pouze rozmazané pruhy: tato technologie se hodí zejména pro sportovní fotografii, které dodává potřebnou dynamiku.

tip-nahled

Tohoto efektu docílíte už během fotografování otočením zoomu objektivu, nebo později na počítači. Řešením je například filtr ve Photoshopu nazvaný „Kruhové rozostření“ z menu „Filtr | Rozostření“. Nejprve ale vyvolejte klávesou [F7] paletu vrstev a zduplikujte vrstvu pozadí (tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na vrstvu pozadí a z nabídky vyberete „Duplikovat vrstvu“). Potom otevřete filtr „Kruhové rozostření“.

V dialogovém okně, které se otevře, nastavte míru rozostření (vyzkoušejte několik nastavení) a kvalitu nastavte na vysokou. Poté, co stisknete tlačítko „OK“, použije Photoshop tento filtr na obrázek. Má to ale malý háček – na obrázku totiž chybí střední, zaostřená část. Proto pomocí symbolu masky (kruh ve čtverci) vytvořte masku na kopii pozadí a vyberte nástroj štětec. Nastavte větší stopu a nulovou tvrdost. Jako barvu pozadí nastavte černou a potom kreslete přes oblast, která má na výsledném obrázku zůstat ostrá.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání