Menu
CHIP Speedtest

Vylepšení nabídky Start

13.03.2012 17:14 | Redakce Chip
Dobrou alternativu k obvyklé nabídce Start přináší shareware Start Menu 7, který najdete pod startmenu7.com.

Vzdor dojmu, který název programu vzbuzuje, běží Start Menu 7 podle údajů vývojáře jak pod XP, tak pod Vistou a Win7. Chcete‑li si nástroj nainstalovat, v Průzkumníku dvojitě klikněte na položku staženého souboru a pak se řiďte pokyny průvodce. Poněvadž instalační rutina během instalace přistupuje k důležitým systémovým souborům, musíte být během její činnosti přihlášeni s oprávněním správce. Po instalaci spusťte program příkazem »Start | Všechny programy | Start Menu 7 | Start Menu 7«.

Když pak kliknete na »Start«, neotevře se už známá nabídka Windows, nýbrž menu s mnohem obsáhlejším obsahem: Pod jinou „optikou“ vám umožní například v nabídkách »Všechny programy«, »Dokumenty« nebo »Počítač« přímý přístup ke všem programům a souborům vašeho systému v abecedně řazených podnabídkách. K tomu různé položky používají také přídavné karty. Tak například nabídka »Všechny programy« obsahuje strukturu známou z původního menu Start jako »Všechny programy« a navíc prostřednictvím karet »Quick Start« a »Autorun« v těchto složkách uložené zástupce programů. Pod bodem »Add Entries to Menu« můžete doplnit vlastní nabídky a příkazy.

Klikněte na »Options« a »Menu«, čímž nástroji dodáte poslední výbrus. Použijte »System integration« a zrušte zaškrtnutí u »Run Start Menu 7 When Windows starts«, pokud nechcete nástroj automaticky aktivovat při každém spuštění systému. Pod »Power« můžete ve Start Menu 7 doplnit přídavná tlačítka možností napájení, jimiž můžete počítač například vypnout, restartovat nebo časově ovládat příkazy pro správu napájení. Za tím účelem klikněte v nabídce Start na odpovídající tlačítko, zvolte v menu požadovanou funkci, jako třeba »Shut down«, a definujte v jednoduchém intuitivním dialogu okamžik provedení. Uložení a aktivaci nastavení zajistí závěrečné kliknutí na »Start«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání