Menu
CHIP Speedtest

Vylepšení systémové schránky o další funkce

08.10.2014 14:29 | Karel Kovar
Vylepšení systémové schránky o další funkce

Jednou z funkcí, která se ve Windows nezměnila už od prvních verzí grafických operačních systémů, je schránka. Naštěstí ale existuje celá řada bezplatných alternativ, které mohou systémovou schránku nahradit.

Typickým příkladem může být nástroj ClipboardFusion, který má ale v bezplatné verzi (ve srovnání s plnou verzí) omezenou nabídku funkcí. Proto doporučujeme program Clipboard Master, který najdete například na adrese bit.ly/1mopBkl.

Základní výhodou tohoto nástroje je možnost uložit do schránky více dat zároveň. Tato data navíc program umožňuje zobrazit ve dvou typech seznamů, které zpřehledňují přístup k uloženým datům. V těchto seznamech je možné vyhledávat nebo třídit data podle různých kritérií.

Pro uživatele, kteří pravidelně vkládají do textu určité bloky textu (firemní hlavičky, podpisy, kontakty), nabízí program speciální mód, který tuto rutinní činnost značně zjednodušuje. Jako bonus program nabízí zkracovač internetových adres, například pro Twitter. Stačí jen do programu zkopírovat URL adresu a poté pro vložení stisknout klávesovou zkratku [AltGr] + [U].

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání