Menu
CHIP Speedtest

Vyloučení členů z distribučního seznamu při odesílání

23.08.2010 10:22 | Redakce Chip
Pomocí distribučních seznamů lze rychle rozesílat zprávy všem kontaktům ve skupině. Některé zprávy však někdy nejsou určeny úplně všem osobám. Můžete si pak samozřejmě sestavit zvláštní seznam bez nežádoucích kontaktů – je to ale pracné.

Z existujícího distribučního seznamu můžete jednotlivé kontakty vyloučit. Za tím účelem vložte název distribučního seznamu do adresního řádku zprávy a v pásu karet na kartě »Zpráva« klikněte na tlačítko »Kontrola jmen«. Alternativně můžete seznam vložit prostřednictvím »Komu…« a dialogu »Vybrat jména…«. Outlook pak název seznamu zobrazí tučně a před ním se objeví malé znaménko plus.
Nyní na toto znaménko klikněte. Outlook se vás zeptá, zda chcete distribuční seznam rozšířit. Dotaz potvrďte tlačítkem »OK«. Aplikace pak název distribučního seznamu nahradí jednotlivými jmény a e mailovými adresami osob v něm obsažených. Teď můžete – namísto programem očekávaného rozšíření – označit jednotlivé nežádoucí kontakty a klávesou [Del] je odstranit dříve, než e-mail definitivně odešlete.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání