Menu
CHIP Speedtest

Vypátrání a odstranění osobních metadat ze souborů

30.06.2011 10:40 | Redakce Chip
Během používání mnoha aplikací se mohou mezi rozšířené souborové informace nepozorovaně dostat osobní data. Dříve než teď soubory někomu předáte, chtěli byste tyto údaje zkontrolovat a vyčistit.

V Průzkumníku můžete skrytá přídavná data nejen vyhledat, ale i vymazat. Za tím účelem navigujte na daný soubor, pravým tlačítkem myši klikněte na jeho položku a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Pak přejděte na kartu »Podrobnosti«. Podle zvoleného typu soboru teď uvidíte poměrně rozsáhlý seznam nejrůznějších informací, které se ukládají společně se souborem. Nastavte tam kurzor na určitý údaj ve sloupci »Hodnota«. Dá-li se tato informace změnit, uvidíte nyní ve vstupním nebo rozevíracím poli. V něm můžete hodnotu upravit. Pokud chcete odstranit především osobní informace, je však tato metoda příliš zdlouhavá. Namísto toho tedy níže klikněte na odkaz »Odebrat vlastnosti a osobní informace«. V následném dialogu je standardně nastavena volba »Vytvořit kopii s odstraněním všech vlastností«. Jestliže toto nastavení ponecháte, po kliknutí na »OK« vytvoříte nový soubor obsahující jen ty informace, které jsou potřebné pro jeho otevření.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání