Menu
CHIP Speedtest

Vypnutí standardně zapnuté lokalizace

17.02.2011 10:29 | Redakce Chip
Od verze 10.6 nabízí Opera funkci geografické lokalizace, díky níž mohou webové stránky zjistit stanoviště použitého browseru a to pak případně využít pro personalizované nabídky. Nechat se takto špehovat ale rozhodně nechcete.

Na základě IP adresy PC je v zásadě možné zhruba ohraničit prostor jeho stanoviště. Opera 10.6 teď webovým stránkám poskytuje rozhraní, které dovoluje taková geografická data získat ještě snadněji. Tato funkce je přitom také standardně aktivována. Kdo nechce osobní údaje o svém momentálním stanovišti dávat komukoli všanc, může funkci určení stanoviště v browseru zase vypnout. Chcete-li tak učinit, po kliknutí na ikonu Opery v nabídce otevřete »Menu | Nastavení | Nastavení«, potom přejděte na kartu »Pokročilé volby« a vlevo zvolte kategorii »Připojení«. Nyní ještě deaktivujte volbu »Povolit práci s údaji o zeměpisné poloze«. Změnu potvrďte tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání