Menu
CHIP Speedtest

Vypnutí vyhledávače Bing v adresním řádku

09.12.2010 13:38 | Redakce Chip
Překlepy při zadávání URL do adresního řádku interpretuje prohlížeč jako hledací požadavek a vložený pojem předá vyhledávací službě Bing. Nepříjemné na tom je, že webová adresa se změní, takže ta původně zadaná už se nedá korigovat.

Tuto komfortní funkci můžete vypnout a browseru nařídit, aby hledací požadavky akceptoval jenom prostřednictvím hledacího pole. Chcete-li tak učinit, v prohlížeči aktivujte »Nástroje | Možnosti Internetu« a přejděte na kartu »Upřesnit«. V sekci »Nastavení« pod nadpisem »Hledání z panelu Adresa« aktivujte volbu »Neodesílat neznámé adresy zprostředkovateli automatického hledání«. Změnu potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Napříště se v případě chybného zadání zobrazí chybová zpráva a máte možnost nezměněnou URL v adresním řádku zkorigovat.
Upozornění: Internet Explorer automaticky předá vstupní data vyhledávači, jestliže vložená URL neexistuje. Přitom se vždy uplatní standardní poskytovatel hledání, kterého můžete změnit v nabídce »Nastavení«, kterou najdete v »Nástroje | Možnosti Internetu | Obecné« - v sekci Hledat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání