Menu
CHIP Speedtest

Vypnutí zasílání chybových zpráv Microsoftu

01.07.2011 12:45 | Redakce Chip
Havaruje-li pod Windows nějaký program, operační systém se vás zeptá, zda má data k tomuto problému odeslat Microsoftu. To pokaždé odmítnete. Nyní byste proto chtěli tyto protokoly o chybách deaktivovat už předem.

Postup se liší podle použité verze Windows. Obecně se však nejprve vypíná vlastní funkce a potom se deaktivuje ještě příslušná služba, která zbytečně brzdí výkon systému.
Pod Windows XP v Ovládacích panelech dvojitě klikněte na ikonu »Systém«. V okně »Vlastnosti systému« přejděte na kartu »Upřesnit« a dole klikněte na »Zasílání zpráv o chybách«. Tam aktivujte volbu »Zakázat zasílání zpráv o chybách«. Kromě toho ještě musíte zrušit zaškrtnutí u »Upozornit pouze v případě výskytu kritické chyby«. Po kliknutích na »OK« bude funkce vypnuta.
Pod Vistou klikněte v Ovládacích panelech na »Systém a údržba« a pak na »Hlášení a řešení problémů«. Přejděte na odkaz »Změnit nastavení«. Dále aktivujte volbu »Požádat mě o kontrolu, zda došlo k problému« a klikněte na »Upřesnit nastavení«. Tam nastavte stav podávání chybových zpráv pro vlastní programy na »Vypnuto«. Otevřené dialogy potvrďte tlačítkem »OK«.
Pod Windows 7 klikněte v Ovládacích panelech na »Systém a zabezpečení« a pak na »Centrum akcí«. Tam přejděte na odkaz »Změnit nastavení Centra akcí« a poté klikněte na »Nastavení hlášení o potížích«. Zde aktivujte volbu »Nikdy nevyhledávat řešení (nedoporučeno)«. Dialogy potvrďte tlačítky »OK«.
Pro deaktivaci příslušné služby pod XP teď v Ovládacích panelech dvojitě klikněte na »Nástroje pro správu« a opět dvojitě na »Služby«. V seznamu vyhledejte položku »Zasílání zpráv o chybách« a dvojitě na ni klikněte. Na kartě »Obecné« změňte typ spouštění na »Zakázáno«. Změnu potvrďte tlačítky »Použít« a »OK« a všechny dialogy zavřete.
Ve Vistě a Windows 7 napište do hledacího pole nabídky Start příkaz »services.msc«, čímž otevřete dialog »Služby«. V něm dvojitě klikněte na položku »Služba Zasílání zpráv o chybách systému Windows«. Na kartě »Obecné« změňte typ spouštění na »Zakázáno« a vše potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání