Menu
CHIP Speedtest

Vyřešení problému s modrou obrazovkou u systémů Windows 7 a Vista

21.02.2012 15:03 | Redakce Chip
Vyřešení problému s modrou obrazovkou u systémů Windows 7 a Vista
Po poslední aktualizaci ovladačů bylo mnoho počítačů se systémem Windows a grafickou kartou Radeon náchylných k selhání. Obvykle se projevily problémy s jedním z následujících souborů: „ATIKMDAG.sys“, „ATI2DVAG.sys“, „ATI2CQAG.dll“, „ATIVPK.sys“, „AMD2DVAG.sys“, „AMDKMDAG.sys“ a „AMDVPK.sys“.

Důvodem nestability jsou problémy s kompatibilitou TDR (Timeout-Detection-and-Recovery-Features) pod Windows 7 a Vista. Vyřeší to upgrade nejnovějších ovladačů a systémových souborů. Zkontrolujte svůj operační systém (přes Windows update v Ovládacích panelech) a aktualizujte ovladače DirectX – do vyhledávače zadejte „dxwebsetup.exe“ a použijte první odkaz na stránky Microsoftu. Dále aktualizujte ovladače grafické karty (z domovské stránky firmy AMD) a také zkontrolujte, zda máte u své základní desky nejnovější BIOS. Pokud jsou všechny ovladače skutečně nejnovější, TDR funguje bez problémů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání