Menu
CHIP Speedtest

Vyřešení problémů s počítačem pomocí vzdálené plochy

05.08.2010 10:04 | Redakce Chip
Znáte to – tu a tam nelze přehrát film, není možné nainstalovat nový hardware nebo prostě něco nepracuje tak, jak by mělo. Řešíte-li podobný problém s počítačem, můžete naštěstí požádat o pomoc někoho zkušenějšího, aniž by kdokoliv musel opustit pohodlí svého domova.

Možným způsobem, jak řešit problém s počítačem na dálku, je použití nástroje TeamViewer ze stránky www.teamviewer.com. Ten je pro nekomerční použití poskytován zcela zdarma a mimo jiné dokáže zajistit připojení ke vzdálené ploše nebo podle potřeby také zobrazení vlastní plochy ostatním uživatelům, a to i v případě, že ani jedna ze stran nemá veřejnou IP adresu.

Nástroj z webu stáhněte a pro instalaci spusťte soubor »TeamViewer_Setup.exe«. Pozor, v druhém kroku instalace vyberte možnost »personal/ non-commercial«. Po odsouhlasení licenčních podmínek si zvolte heslo pro vzdálený přístup k vašemu počítači. Po nainstalování a spuštění programu obdržíte unikátní ID číslo. Pokud je TeamViewer na obou počítačích nainstalován, spuštěn, a každý má tedy i své ID, postupujte následujícím způsobem:

PŘIPOJENÍ: Do rozbalovacího pole v oblasti »Create Session« vložte identifikační číslo počítače, ke kterému se chcete připojit. Volbu typu spojení ponechte na »Remote support« a klikněte na »Connect to partner«. Následně obdržíte výzvu k zadání přístupového hesla.

OVLÁDÁNÍ: Po připojení k cílovému počítači se otevře okno se vzdálenou plochou. Veškeré dodatečné ovládání je umístěno v horní liště okna. V nabídce »Action« najdete systémové příkazy jako Ctrl+Alt+Del pro vyvolání správce úloh, možnost odhlášení uživatele či restartování počítače. Aby náhodný kolemjdoucí nemohl nijak sledovat či ovlivňovat činnosti počítače, lze pomocí »Show black screen« a »Disable remote input« vypnout u vzdáleného počítače monitor, klávesnici i myš. Pokud chcete na svůj disk kopírovat soubory ze vzdáleného počítače či obráceně, klikněte v liště na »File transfer«. Spustí se souborový manažer, který zobrazí veškeré fyzické i síťové disky.

OPTIMALIZACE: Pro nastavení kvality zobrazení vzdálené plochy vyberte v nabídce »View« možnost »Quality«. Zde stačí vybrat některou z přednastavených voleb nebo kliknutím na »Edit custom settings« nastavit vlastní kvalitu přenosu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání