Menu
CHIP Speedtest

Vystředění ikon běžících aplikací v hlavním panelu

11.01.2012 14:35 | Redakce Chip
Ikony spuštěných aplikací umísťují Windows v hlavním panelu nebo v superbaru bezprostředně vpravo vedle tlačítka »Start«. Přístup k nim byste ale chtěli mít centrálně uprostřed.

Windows nejsou schopna zobrazovat v hlavním panelu ikony aplikací vycentrovaně. Budete-li však chvilku experimentovat, dospějete ke kýženému výsledku jinou cestou. Budete k tomu potřebovat novou složku, kterou založíte v Průzkumníku na libovolném místě své adresářové struktury. Za tím účelem v pravé části okna pravým tlačítkem myši klikněte na prázdné pozadí a zvolte kontextový příkaz »Nový | Složka«. Název navržený Windows nahraďte pokud možno nejvýstižnějším označením, jako například »Ikony hlavního panelu«. Do této složky pak uložte zástupce všech programů, které budete chtít napříště vyvolávat z hlavního panelu. Potom pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo hlavního panelu a v případě potřeby deaktivujte v následné místní nabídce volbu »Uzamknout hlavní panel«. Potom znovu otevřete kontextovou nabídku hlavního panelu.
Tentokrát však otevřete příkaz nabídky »Panely nástrojů | Nový panel nástrojů…«, v následném dialogu navigujte na dříve založenou složku a použijte »Otevřít« nebo »Vybrat složku«. Windows pak vlevo vedle oznamovací oblasti zobrazí nový panel nástrojů s vámi založenými zástupci. Ukazatel myši naveďte na levý okraj panelu nástrojů. Jakmile se zobrazení kurzoru změní, stiskněte levé tlačítko myši a podržte je stisknuté. Panel nástrojů popotáhněte doleva, až operační systém vyobrazí zobrazené ikony přibližně centricky. Levé tlačítko myši uvolněte. Pokud vás titul a popisky v novém  panelu nástrojů ruší, klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo panelu, zrušte zaškrtnutí u »Zobrazit název« a »Zobrazit text«. Následně aktivujte zpočátku vypnutou volbu »Uzamknout hlavní panel« tak, že v místní nabídce hlavního panelu příslušnou položku opět zaškrtnete.
Takto „centricky“ zobrazené ikony jsou vlastně obyčejní zástupci. Jestliže ve Windows 7 kliknete pravým tlačítkem myši na jednu z těchto ikon, objeví se proto vždy jen normální kontextová nabídka, a nikoli seznam odkazů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání