Menu
CHIP Speedtest

Vytvoření aliasu

18.08.2011 13:00 | Redakce Chip
Při hledání nového bydlení, auta a podobně může být užitečná registrace do katalogů, které vám budou automaticky zasílat upozornění na nové nabídky. Jakmile však tyto nabídky již nebudete potřebovat, může být obtížné se z registru příjemců odebrat.

TIP Pro rychlé vytvoření dočasných e-mailových schránek lze využít služeb, jako jsou 10minutemail.com, mailinator.com a další. Problémem je, že domény, a tedy i e-mailové adresy tohoto druhu jsou stále častěji při registracích automaticky blokovány.

Používáte-li Hotmail, můžete na to jít elegantněji díky nové funkci schránky – vytvoříte si tzv. alias neboli alternativní e-mail. Tato „schránka“ s vlastní adresou se v Hotmailu zobrazí jako samostatná složka, čímž se případné nevyžádané zprávy nedostanou mezi doručenou poštu ve vaší hlavní schránce.

Pro vytvoření aliasu přejděte do webového prostředí schránky na adrese mail.live.com. Po přihlášení najeďte kurzorem myši na tlačítko »Doručená«. Tím se hned vedle zobrazí nenápadná volba »Další akce…«. Klikněte na ni a poté zvolte »Vytvořit alias ve službě Hotmail«. Na nové stránce si zvolte alternativní jméno a potvrďte kliknutím na »Vytvořit alias« a »Hotovo«. Nový alias je obvykle připraven k použití během několika sekund, pro příjem e-mailů poté slouží speciální složka »váš_alias@hotmail.com«, kterou najdete mezi ostatními složkami své pošty.

UPOZORNĚNÍ: Během jednoho roku si lze vytvořit maximálně pět aliasů, celkový maximální počet je pak omezen na 15 aliasů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání