Menu
CHIP Speedtest

Vytvoření prostoru na pevném disku pravidelně a rychle

15.03.2014 18:43 | Karel Kovar
Vytvoření prostoru na pevném disku pravidelně a rychle

Všichni určitě vědí, že i ten největší disk se jednou zaplní. Pokud k tomu dojde, nabídnou vám Windows několik čisticích mechanismů, někteří uživatelé také rádi používají komplikovanější nástroje třetích stran.

To je ale zbytečné, protože přímo ve Windows je integrován praktický a rychlý nástroj umožňující snadné vyčištění disku a získání místa.

Nejprve otevřete dialogové okno »Spustit« nebo vyhledávací pole v nabídce »Start«. Do něj zadejte příkaz »cleanmgr / verylowdisk« a stiskněte klávesu [Enter].

Windows nyní provedou bez jakýchkoliv dalších dotazů rychlé vyčištění disku. V rámci něj jsou vymazány jen bezproblémové věci, jako například dočasné internetové soubory. Tato metoda pochopitelně nenahradí rozsáhlé čištění disku a odstranění například duplicitních dat, zato ale může běžet zcela automaticky bez problémů na pozadí a lze ji integrovat do pravidelného skriptu pro provádění údržby.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání