Menu
CHIP Speedtest

Vytvořte realisticky vyhlížející oheň v několika krocích

02.03.2015 11:51 | Pavel Trousil
Vytvořte realisticky vyhlížející oheň v několika krocích

S relativně malým úsilím můžete ve volně šiřitelné aplikaci Paint.NET vytvořit realisticky vypadající plameny. Postačí pro to trocha znalosti o vrstvách a využití nástroje pro přechod. 

ohen-nahled

Otevřete program Paint.NET a vytvořte barevný přechod z černé na bílou pomocí nástroje »Přechod« (klávesová zkratka G). Začněte na vrcholu a táhněte kurzor směrem dolů na dolní okraj obrazu. Následně klikněte na klávesu [F7] a na okně »Vrstvy« klikněte na ikonu »Přidat novou vrstvu«.

Nyní vyberte horní prázdnou vrstvu. Stiskněte tlačítko [F4] a vyberte jako režim míšení »Překrytí«. Potom klikněte v nabídce »Efekty | Vykreslení«, vyberte »Mraky« a potvrďte »OK«. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, můžete několikrát stisknout [CTRL] + [F], aby měly mraky (plameny) požadovaný tvar. Dále klikněte v okně vrstev na »Sloučit se spodní vrstvou«. V nabídce »Opravy« pak vyberte volbu »Křivky«, v nově otevřeném okně přepněte »Barevný model« na »RGB« a dole zaškrtněte políčka »Zelená« a »Modrá«. Přesuňte bod modré čáry do středu pole v pravém horním rohu a pak přesuňte bod zelené linky do středu pole přiléhajícího k němu a nacházejícího se na levé straně. Potvrďte pomocí »OK«. Uměle vytvořené inferno je tak kompletní.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání