Menu
CHIP Speedtest

Vytvořte si vlastní fotoalbum s obrázky z vaší dovolenou

08.11.2014 22:46 | Karel Kovar
Vytvořte si vlastní fotoalbum s obrázky z vaší dovolenou

Program PowerPoint nemusí sloužit jen k vytváření nudných pracovních prezentací. S jeho pomocí si lze snadno pomocí několika málo kliknutí vytvořit „slideshow“ s obrázky z dovolené. Jak na to?

Spusťte aplikaci PowerPoint a přejděte na kartu »Vložení« a zde klikněte na »Fotoalbum | »Nové fotoalbum«. Nyní v okně »Fotoalbum«  klikněte na tlačítko »Soubor či disketa…« a přejděte v průzkumníkovi na složku s obrázky z dovolené. Označte vybrané obrázky a klikněte na tlačítko »Vložit«. Nyní v okně »Fotoalbum« můžete upravovat konkrétní parametry alba – od rozložení obrázku přes úpravu jasu a kontrastu až po nastavení pořadí snímků. Zde je také možné vkládat popisky přímo do obrázků – stačí jen kliknout na tlačítko »Nové textové pole« a zadaný text umístit do snímku. Poté co budete spokojeni se všemi nastaveními, stačí jen kliknout na tlačítko Vytvořit a kochat se krásnými záběry z dovolené.

Poznámka: Ve standardním zobrazení prezentace (viz obrázek) najdete vpravo nahoře tlačítko »Zvuk«, kterým je možné doplnit prezentaci o audio stopu – například zvuk vln nebo pohodovou letní písničku.

2014-12-10-trik9b-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání