Menu
CHIP Speedtest

Vytvořte zajímavou světelnou náladu pomocí děleného tónování

24.02.2015 11:29 | Pavel Trousil
Vytvořte zajímavou světelnou náladu pomocí děleného tónování

Zajímavé barevné efekty mohou učinit vaše fotografie atraktivnějšími. Dosáhnete jich například pomocí programu Adobe Lightroom. 

lightroom-nahled

Chcete-li využít šikovný nástroj »Dělené tónování«, otevřete v programu obrázek a přejděte do režimu »Vyvolání«. Po pravé straně jsou funkce, které můžete využít – rolujte až na »Dělené tónování«.

Základní funkcí děleného tónování je obarvit všechny světlé a všechny tmavé oblasti snímku odděleně v určitém odstínu. V Lightroomu proto najdete dvě skupiny posuvných tlačítek. V jedné můžete nastavit »Odstín« a »Sytost« pro »Světla« a ve druhé »Odstín« a »Sytost« pro »Stíny«. Jednodušší způsob, jak vybrat odstín, spočívá v kliknutí na obdélníkové pole barev a v jejich výběru pomocí palety barev. Můžete také jezdit ukazatelem myši nad paletou a sledovat, jak se mění odstín světel a stínu a která kombinace je zajímavá. Pomocí posuvníku »Vyvážení« nakonec upravíte poměr barev mezi světlem a stíny.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání