Menu
CHIP Speedtest

Využijte naše tipy a vyfoťte západ slunce

28.06.2015 12:07 | Pavel Trousil
Využijte naše tipy a vyfoťte západ slunce

Možná to bude znít jako klišé, ale zapadající slunce je stále nejoblíbenějším fotografovaným objektem. Se správným nastavením a dobrou kompozicí se dá tato přírodní podívaná zachytit velmi kvalitně. 

Je-li to možné, určitě použijte stativ. Tímto způsobem můžete dosáhnout optimální kvality obrazu a zajistíte, že bude mít fotoaparát správnou polohu. Vypněte stabilizaci obrazu, protože při focení se stativem jí není potřeba. Elektronika by paradoxně mohla zapříčinit i dodatečné rozmazání obrazu. Při nastavování ISO vyberte nejnižší možnou hodnotu (50 nebo 100). Tak zajistíte, že fotografie bude mít velmi nízký šum.

Z nabídky vyberte manuální režim, abyste sami mohli nastavit clonu i expoziční čas podle potřeby. Aby se dosáhlo konzistentní ostrosti obrazu, měli byste zvolit trochu vyšší clonu. Hodnota f/8 nebo vyšší je v tomto případě optimální. Poté nastavte expoziční čas podle potřeby. Doporučujeme vám při nastavení použít režim Live-View, tedy režim živého náhledu. Snadno pak můžete přizpůsobit rychlost závěrky, protože provedené změny ihned uvidíte na displeji fotoaparátu.

Obvykle se vyplatí snímek trochu podexponovat. Přestože je pak krajina trochu tmavá, barvy na obloze jsou dokonale zvýrazněné a optimální. Fotografujte za použití pravidla třetin tak, jak to kompozice snímku umožňuje, a obloha by měla zabírat větší část obrazu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání