Menu
CHIP Speedtest

Využijte rozpoznávání obličejů při správě fotografií

30.01.2016 12:57 | Pavel Trousil
Využijte rozpoznávání obličejů při správě fotografií

Správa většího množství fotografií je poměrně obtížná, takže kromě pouhého řazení do adresářů je lepší využít nějaký specializovaný nástroj. 

Poměrně šikovný program Picasa, který zdarma poskytuje společnost Google, zvládne šikovné třídění fotografií podle jejich vzniku, řazení do alb, ale i středně pokročilé úpravy snímků – fotografie můžete vyrovnat, oříznout, retušovat, můžete použít podpůrné světlo, změnit teplotu barev a použít různé filtry. Zajímavou funkcí programu Picasa je však vyhledávání osob ve fotografiích podle obličeje. Program je vyhledává poměrně spolehlivě, když si ale není jistý, požádá vás, abyste potvrdili, že se jedná o správnou osobu. Pokud je návrhů více, můžete je potvrdit hromadně. Postupně se tak program učí a zdokonaluje. Pokud máte více fotografií, musíte program nechat prohledávat poměrně dlouho, než je prozkoumá. Máte pak například možnost vybrat pouze fotografie, kde se nachází požadovaná osoba, a obecně se pak ve fotografiích lépe hledá.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání