Menu
CHIP Speedtest

Využití notebooku coby repeateru pro zesílení dosahu Wi-Fi sítě

11.11.2011 15:09 | Redakce Chip
Signál bezdrátové sítě na zahradě je pro starší z našich dvou notebooků příliš slabý, zatímco druhý domácí notebook ukazuje na stejném místě překvapivě silný signál.

Je-li starší notebook vybaven výměnným Wi-Fi adaptérem, můžete adaptér upgradovat modelem podporujícím standard 802.11n, a starší notebook bude mít stejně dobrý příjem Wi-Fi signálu jako ten novější. Levnější, i když ne tak elegantní variantou je propojení staršího notebooku s novějším pomocí LAN kabelu. Oba notebooky pak budou mít možnost přistupovat k internetu, i když budou muset být vzájemně propojeny kabelem. Aby bylo možné připojit starý notebook do místní sítě, musíte správně nastavit IP adresu na notebooku, ke kterému se bude připojovat, tedy na tom novějším.
Nastavení lze provést ve Vlastnostech Připojení k místní síti. Zkontrolujte, zda je zaškrtnuta položka „Protokol IP verze 4“, a v jeho vlastnostech změňte nastavení na „Použít následující IP adresu“ a ručně zadejte adresu 192.168.0.1. Zbývající hodnoty si nastaví počítač sám. Nyní je třeba nastavit sdílení Wi-Fi připojení. To lze provést pomocí položky „Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k internetu u tohoto počítače“, která se nachází na listu Sdílení. Nyní už stačí propojit oba notebooky síťovým kabelem a můžete přistupovat na internet z obou strojů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání