Menu
CHIP Speedtest

Využití optimalizovaného antivirového výkonu ihned po instalaci

15.11.2010 10:22 | Redakce Chip
Souprava Kaspersky Internet Security obsahuje spamový filtr, který je v ní integrován jako e-mailový program a svůj výkon optimalizuje tréninkem. Při nainstalování filtru na další počítač však trénink začíná znovu od nuly.

Naučené informace antispamové komponenty si Kaspersky Internet Security ukládá v souboru »antispam.sfdb«. Verze 2009 a 2010 jsou vzájemně kompatibilní, takže můžete převzít i databanku starší verze na jiný počítač s verzí 2010.
Otevřete Průzkumníka a pod XP navigujte na »C:Dokuments and settingsAll UsersData aplikacíKaspersky Lab«. Pod Vistou a Win7 otevřete skrytou složku »C:Program DataKaspersky Lab«. Podle verze programu přepněte na podsložku »AVP8« nebo »AVP9« a pak dále na »Data«. Dále zkopírujte (rovněž skrytý) soubor »antispam.sfdb« na externí datový nosič.
Na cílovém PC musíte nejprve vypnout Sebeobranu Kaspersky Internet Security, abyste mohli příslušný soubor nahradit. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu programu v oznamovací oblasti hlavního panelu a zvolte »Nastavení«, vlevo pak klikněte na kategorii »Nastavení«. Vypněte »Aktivovat Sebeobranu« a potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Nyní úplně ukončete celý program.
Potom zkopírujte uložený soubor »antispam.sfdb« do patřičné složky a nahraďte jím tam existující stejnojmenný soubor. Znovu spusťte Kaspersky Internet Security a analogickým způsobem opět nastartujte Sebeobranu programu.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání