Menu
CHIP Speedtest

Vyvolání adresáře bez spuštění hlavní aplikace

18.08.2011 09:03 | Redakce Chip
Na notebooku byste si chtěli rychle nalistovat nějaký kontakt. Přitom vám vadí, že Thunderbird chce po spuštění vyvolávat mailové účty a také na cestách vyžaduje připojení.

Pro vyřešení problému můžete na notebooku třeba kompletně deaktivovat automatické vyvolávání zpráv. Pokud vám to nevyhovuje, například proto, že chcete, aby notebook ve WLAN zprávy nadále automaticky vyvolával, můžete přistupovat k seznamu kontaktů přímo. K tomu si založte – například na ploše – dalšího zástupce. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo plochy a v místní nabídce zvolte příkaz »Nový | Zástupce«. Jako cíl zadejte »″C:Program FilesMozilla Thunderbird hunderbird.exe″ ­address book« a klikněte na »Další«. Pozor na uvozovky a korektní anglický pravopis parametru. Potom jako název zástupce zadejte například »Adresář« a klikněte na »Dokončit«. Napříště budete moci kontakty vyvolávat samostatně prostřednictvím tohoto zástupce.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání