Menu
CHIP Speedtest

Vyvolání oblíbených webových stránek klávesovou kombinací

14.01.2011 15:43 | Redakce Chip
Stejně jako většina webových „surfařů“ máte na internetu několik oblíbených stránek. Přístup k nim by tedy měl být co nejpohodlnější. To se ale o listování záložkami rozhodně říci nedá.

„Favoritům“ v Internet Exploreru můžete přiřadit klávesové zkratky. Jimi je pak lze vyvolávat i mimo daný systém. Dokonce i v případě, že jste jako standardní internetový prohlížeč stanovili Firefox nebo jiný browser.
Přinejmenším pro instalaci však Internet Explorer potřebujete. V něm otevřete požadovanou webovou stránku a její adresu uložte pomocí »Oblíbené položky | Přidat k oblíbeným položkám«. Na novou položku pak klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte »Vlastnosti«. Na kartě »Webový dokument« nastavte kurzor myši do vstupního pole pro »Klávesová zkratka« a stiskněte nějakou dosud volnou kombinaci kláves, například [Ctrl]+[Shift]+[F11]. Přiřazení potvrďte kliknutím na»Použít« a »OK«. Postup zopakujte pro další webové stránky a ukončete browser.
Napříště můžete ve Windows nebo nějaké aplikaci stisknout tuto klávesovou zkratku. Pokud pro ni aktuální program nedefinoval jinou funkci, bude příkaz proveden jako klávesová kombinace systému. Spustí se tedy standardní browser a v něm se v novém panelu otevře volaná webová stránka.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání