Menu
CHIP Speedtest

Vyvolání otevřených panelů v browseru až na vyžádání

18.08.2011 09:03 | Redakce Chip
Firefox používáte s mnoha současně otevřenými panely, abyste měli důležité nebo zajímavé webové stránky rychle znovu na očích. To však zpomaluje spouštění browseru a často přináší problémy, neboť všechny panely se zavádějí současně. Dá se v tomto případě nějak pomoci?

Pokud pracujete s mnoha otevřenými panely (nebo, chcete-li, „taby“), můžete použít bezplatné rozšíření BarTab (na https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/bartab/), aby Firefox zaváděl obsahy jednotlivých stránek vždy až v okamžiku, kdy je panel vyvolán, a kdy je tedy právě zapotřebí. Tím ušetříte čas a mnohdy i peníze – například jste-li na cestě a datový provoz musí být placen zvlášť.
Na webové stránce klikněte na »Add to Firefox« nebo v prohlížeči otevřete XPI soubor. Instalaci povolte kliknutím na »Stáhnout« a »Instalovat nyní« a potom na »Restartovat Firefox«.
BarTab nastavíte tak, že otevřete »Nástroje | Správce doplňků«, v seznamu označíte »BarTab« a níže kliknete na »Možnosti«. U položky »When restoring tabs from a previous session« zvolte nastavení »don´t load them«. Naproti tomu byste u »When opening tabs in the background« měli nastavit volbu »load them (Firefox default)«. Pak můžete upravit seznam hostitelských jmen (hostname), jejichž stránky mají být zavedeny vždy. Tím činnost browseru optimalizujete.
Při spuštění browseru teď bude zaváděn jen aktuálně aktivní panel, takže start programu opět proběhne velmi rychle. Všechny další obsahy bude Firefox zavádět přesně v okamžiku, kdy aktivujete příslušný panel. To pak ovšem chviličku potrvá. Nicméně pokud necháte pár stránek zavádět trvale, spouštění browseru zpomalíte jen minimálně, zato pak budete mít nejdůležitější stránky okamžitě k dispozici. Tyto stránky určíte nejsnáze tak, že pravým tlačítkem myši kliknete na otevřený panel a v místní nabídce zvolíte příkaz »Keep pages from [název domény] loaded«.
Toto rozšíření je užitečné především u mobilních počítačů, neboť se pak přes rádiovou síť nepřenáší zbytečně mnoho dat a přístup je rychlejší. Také se tím zkrotí hlad Firefoxu po paměťovém prostoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání