Menu
CHIP Speedtest

Vyvolání přídavných informací o nainstalovaných aplikacích

30.07.2011 08:30 | Redakce Chip
Potřebujete zjistit, kdy a v jaké verzi jste nainstalovali určitou aplikaci. Kromě toho vás zajímají i další údaje, jako umístění v paměti, ID produktu nebo odkaz na technickou podporu.

Otevřete »Start | Ovládací panely«. Klikněte na »Programy« a následně na »Programy a funkce«. Používáte-li klasický vzhled Ovládacích panelů, dostanete se k témuž oknu přímo přes »Programy a funkce«.
Tam Windows 7 tabulkovou formou popisují všechny nainstalované programy a aplikace. Sloupce »Název«, »Vydavatel«, »Nainstalováno«, »Velikost« a »Verze« zobrazuje operační systém standardně. Můžete však doplnit další sloupce a tím i doplňující informace. Za tím účelem pravým tlačítkem myši klikněte na libovolný nadpis sloupce a v místní nabídce zvolte příkaz »Další«. Windows vám pak v dialogu »Zvolte podrobnosti« nabídnou všechny dostupné sloupce. Požadované informace aktivujte zaškrtnutím jejich označení. Chcete-li některý sloupec potlačit, odstraňte jej. Mimo jiné zde najdete také sloupce pro »ID produktu« a »Odkaz na nápovědu«. Označení »Umístění« zastupuje instalační složku aplikace.
Upozornění: Pokud Windows pro určitý program nějaké informace nezobrazí, při instalaci zřejmě nebyly uloženy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání