Menu
CHIP Speedtest

Vyvolání Řízení uživatelských účtů bez přerušení Windows

11.01.2012 14:42 | Redakce Chip
Když se hlásí Řízení uživatelských účtů, automaticky ztmavne obrazovka a Windows deaktivují aktuálně probíhající proces. Tohoto obtěžujícího chování byste se chtěli zbavit.

Ke změně chování systému při vyvolání Řízení uživatelských účtů je nutný zásah do systémového registru. Za tím účelem otevřete editor registru klávesovou kombinací [Win]+[R], následovanou příkazem »regedit« v dialogu »Spustit«. Potom navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionpoliciessystem«. Nyní v pravé části okna otevřete pro zpracování položku »PromptOnSecureDesktop«.
Její hodnotu změňte z »1« na »0« a akci potvrďte tlačítkem »OK«. Úprava je okamžitě platná bez restartu počítače. Můžete to vyzkoušet tak, že ihned ještě jednou spustíte editor registru, poněvadž při tom pokaždé zasahuje Řízení uživatelských účtů. Budete-li chtít později zase aktivovat standardní chování, změňte uvedenou hodnotu opět z »0« na »1«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání