Menu
CHIP Speedtest

Vyzkoušejte „jetpack“ už nyní...

09.12.2010 13:37 | Redakce Chip
Na webu se to proslýchá stále hlasitěji: Budoucí Firefox 4 úplně přebuduje princip distribuce a instalace doplňků. Dají se nová rozšíření použít už nyní?

Namísto rozšíření nastoupí u Firefoxu 4 tzv. jetpacky. Browser s nimi pak bude přinejmenším tak pružně přizpůsobitelný jako aktuální verze. Hlavní výhodou nové architektury je, že instalace jetpacku už nevyžaduje restart prohlížeče. Přestavba všech doplňků na nový princip si však podle všeho ještě nějaký čas vyžádá.
První dostupné jetpacky si můžete v aktuálním Firefoxu vyzkoušet už dnes. K jejich integraci do browseru budete potřebovat bezplatné rozšíření Jetpack z adresy https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/12025/. Na webové stránce klikněte na odkaz »Add to Firefox«. Následný dotaz programu zodpovězte aktivací »Instalovat« a program restartujte. Další nastavení nejsou zapotřebí.
Jetpacky najdete prostřednictvím webové stránky http://jetpackgallery.mozillalabs.com/jetpacks. Na ní klikněte na odkaz »Most Downloads«, abyste nejoblíbenější jetpacky viděli na začátku seznamu. Můžete také hledat určitou položku. Kliknutím na nějaký element pak otevřete stránku s detaily. Například pomocí »ClickToFlash« se dostanete k užitečné funkci, která na webových stránkách samočinně zablokuje integrované flashové animace a nahradí je zástupnou ploškou. Později pak postačí kliknutí na tuto plošku, a animace se spustí. Pro další instalaci tohoto jetpacku klikněte na detailní stránce na »Install Jetpack«. Restart prohlížeče – jak už bylo uvedeno – už není nutný.
Upozornění: Přehled a správu všech takto nainstalovaných funkcí a rozšíření vám zajistí příkaz »Nástroje | about:jetpack«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání