Menu
CHIP Speedtest

Webová prezentace fotografií

11.11.2011 12:08 | Redakce Chip
Primární funkcí Dropboxu je sice synchronizace dat mezi počítači, dobře ale také poslouží jako webová fotogalerie.

Fotografie určené k prezentaci si připravte do libovolné složky, kterou poté v počítači překopírujte do »Dropbox | Photos«. Chvíli vyčkejte, než se fotografie nahrají na web. Průběh nahrávání můžete sledovat, najedete-li kurzorem myši na ikonu Dropboxu u systémových hodin.

Po dokončení synchronizace klikněte pravým tlačítkem myši na složku s fotografiemi a vyberte »Dropbox | Copy Public Gallery Link«. Tím se do schránky zkopíruje odkaz pro přístup k fotogalerii z prohlížeče.

UPOZORNĚNÍ: Pokud v kořenovém adresáři Dropboxu složku »Photos« nemáte, je nejprve potřeba zapnout její synchronizaci. To provede kliknutím na ikonu Dropboxu v oznamovací oblasti (u hodin) a poté na »Preferences«. V podnabídce »Advanced« klikněte na tlačítko »Selective Sync« a v následujícím dialogu vyberte zatržítkem »Photos«. Nové nastavení nakonec postupně potvrďte tlačítky »Update« a »OK«. Poté již složku »Photos« v kořenovém adresáři Dropboxu najdete.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání