Menu
CHIP Speedtest

Wi-Fi routery: úsporné režimy

11.11.2014 14:14 | Pavel Trousil
Wi-Fi routery: úsporné režimy

Každý chce mít doma router s co nejvyšším výkonem, aby měl signál dostatečný dosah a přenos byl rychlý i na vzdálenějších místech. Jenže výkon něco stojí – v tomto případě elektrickou energii. 

router-nahled

Spotřeba výkonného routeru je pak okolo 15 W. Uvědomte si, že každý spotřebovaný watt přijde ročně asi na 35 Kč. Pokud tedy odjíždíte na delší dobu, je lepší router úplně vypnout, aby zbytečně nespotřebovával energii. V nastavení routeru je také možné nastavit úsporné režimy, kdy při nevyužívání klesne spotřeba většinou pod 10 W. I to je ale poměrně dost. Věnujte tedy nastavení větší pozornost a nastavte vypínání routeru na noční hodiny, případně i dopoledne, kdy nejste doma. Výrazně tak ušetříte zařízení, ale i výdaje za elektřinu. Nastavení většinou najdete v části pokročilého nastavení bezdrátového připojení. Bezdrátový signál lze vypnout na celý týden, nebo jen v konkrétních dnech. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání