Menu
CHIP Speedtest

Windows 10: Obnovení správného zobrazení hodin

07.03.2017 08:51 | Radek Kubeš
Windows 10: Obnovení správného zobrazení hodin

Drobná chyba ve Windows 10 způsobuje, že se některým uživatelům špatně zobrazují hodiny v pravém dolním rohu obrazovky.

Pokud je to i váš problém a hodiny se vám zobrazují uříznuté, existuje několik postupů, jak to napravit. Nejprve zkuste kliknout na některou z ikon na hlavním panelu, například na reproduktor. Již tento krok v mnoha případech stačí, aby zobrazení hodin poskočilo a čas byl opět čitelný.

Když to nezabere, může být příčina ve špatném škálování zobrazení uživatelského rozhraní. Klepněte na volné místo na pracovní ploše a zvolte nabídku »Nastavení zobrazení«. Pohněte s posuvníkem »Změnit velikost textu, aplikací a dalších položek« zcela doleva, aby byla výsledná hodnota »100%«. Pokud již posuvník nachází na hodnotě »100%«, pohněte s ním doprava a pak zase zpět.

Další příčinou může být funkce na zafixování hlavního panelu. Klikněte na volné místo na hlavním panelu pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce zrušte označení u položky »Uzamknout hlavní panel«. Pak bude možné ručně nastavit šířku jednotlivých částí hlavního panelu a opravit tak problém se zobrazením hodin.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání