Menu
CHIP Speedtest

Windows 10: Šetření dat na cestách

03.03.2017 08:37 | Radek Kubeš
Windows 10: Šetření dat na cestách

V nastavení tabletů a počítačů s Windows 10 sice lze omezit datové přenosy u připojení tarifovaných podle objemu přenesených dat, ale nelze selektivně omezit přenos dat jednotlivými aplikacemi.

V případě připojení přes vestavěný LTE modem nebo pokud využijete Wi-Fi síť vytvořenou vaším smartphonem, bude se vám hodit aplikace TripMode, dostupná pro zařízení s operačními systémy Windows 10 a macOS. V ní totiž můžete velmi snadno určit, které z aplikací budou mít přístup k internetu a u kterých se naopak datové přenosy zastaví. Díky tomu můžete ušetřit významnou část limitu svého mobilního datového připojení, aniž byste se zcela zřekli internetu na cestách. TripMode běží po spuštění na pozadí operačního systému a rovněž měří datovou spotřebu jednotlivých aplikací. Aplikaci, která se ovládá prostřednictvím tlačítka v oznamovací oblasti hlavního panelu (vedle hodin), lze týden testovat a pak je třeba za ni zaplatit zhruba 200 korun. Instalační balíčky programu TripMode pro operační systémy Windows a macOS jsou k dispozici na webu tripmode.ch.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání