Menu
CHIP Speedtest

Windows 10: Šifrování dat v cloudu

17.12.2015 07:30 | Radek Kubeš
Windows 10: Šifrování dat v cloudu

Pro ukládání běžných typů dat, například dokumentů z Microsoft Office nebo fotografií, upřednostňuje Windows 10 cloudové úložiště OneDrive, provozované Microsoftem.

To je pro uživatele samozřejmě velmi praktické, jelikož mohou ke svým datům přistupovat odkudkoli a z jakéhokoli zařízení. Zároveň se ale mnoha uživatelům nemusí zamlouvat nahrávání osobních dat na cizí servery. Microsoft totiž soubory nahrávané do OneDrive namátkově kontroluje na výskyt nežádoucího obsahu, za který mohou být označeny například i pirátské kopie filmů a hudebních alb. Přistupovat přitom může k veškerým souborům uživatelů, které nejsou ochráněny šifrováním. Zabezpečit soubory v úložišti OneDrive přitom ale není nikterak složité. Použít k tomu můžete například aplikaci Cloudfogger. Pro její použití je třeba provést bezplatnou on-line registraci, při které použijete svůj e-mail a zvolíte si heslo. Tyto přihlašovací údaje pak budou používány i k (de)šifrování dat. Používání aplikace Cloudfogger je velmi snadné – již během instalace lze označit složky cloudových úložišť (kromě OneDrive je podporován i Disk Google nebo Dropbox), jejichž obsah bude Cloudfogger automaticky šifrovat. Zároveň je možné bezpečně sdílet data z cloudu s přáteli.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání