Menu
CHIP Speedtest

Windows Live Mail 2011: Nastavení pravidel pro doručování pošty

17.01.2011 08:51 | Redakce Chip
Zvláště ve chvíli, kdy obsah příchozí pošty „zpestří“ velké množství spamu, nebývá právě snadné roztřídit důležité pracovní e-maily od těch méně podstatných. Zdlouhavé roztřídění doručené pošty byste proto rádi přenechali počítači.

Po krátkém nastavení pravidel dokáže Windows Live Mail automatický třídit poštu do určených složek. Bezpečně tak oddělí například pracovní e-maily od nabídek internetových obchodů.

VYTVOŘENÍ SLOŽEK: Ještě před nastavením filtrů je potřeba vytvořit složky, do kterých budou e-maily tříděny. Na pásu karet proto klikněte na »Složky« a poté na »Nová složka«. V dialogu zadejte název složky, vyberte účet, případně jeho podadresář, ve kterém chcete složku vytvořit, a potvrďte kliknutím na »OK«. Stejným postupem si podle potřeby vytvořte i další složky pro ostatní kategorie.

NASTAVENÍ PRAVIDEL: Pokud máte složky nachystány, na kartě »Složky« klikněte na »Pravidla pro zprávy«. Z nabídky podmínek vyberte pomocí zatržítka jedno nebo i více kritérií, podle kterých chcete e-maily vyčlenit. Tím nejběžnějším bývá e-mailová adresa odesílatele (volba »Kde řádek Od obsahuje uživatele«), zvolit však můžete také další kritéria – velikost, důležitost apod. Většinu zvolených podmínek je potřeba dále nastavit. Za tím účelem klikněte v poli pro upřesnění podmínky na podtržená slova a zadejte potřebné informace či hodnoty. V případě třídění e-mailů podle odesílatele tedy například zadejte jejich e-mailové adresy.

Z nabídky akcí nakonec vyberte úkon, který bude při splnění podmínek s doručeným e-mailem vykonán, a opět kliknutím na podtržená slova volbu upřesněte. Pro přesun e-mailu do zvláštní složky tedy například vyberte požadovanou složku a potvrďte kliknutím na »OK«.

Pro dokončení nastavení pravidla klikněte na »Uložit pravidlo« a přehledové okno potvrďte »OK«.
   
UPOZORNĚNÍ: Pravidla nelze nastavit pro účty s přístupem přes IMAP nebo HTTP, jako je například Hotmail.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání