Menu
CHIP Speedtest

Windows Live Mesh: Synchronizace složek mezi vzdálenými počítači

17.01.2011 08:53 | Redakce Chip
Protože své dokumenty upravujete na různých počítačích, hodila by se vám služba, která by se postarala o jejich automatickou synchronizaci přes internet.

Používáte-li Windows Vista nebo 7, vyzkoušejte bezplatný synchronizační software Windows Live Mesh od Microsoftu. Ten je primárně určen pro synchronizaci libovolných složek mezi neomezeným počtem počítačů. Kromě toho můžete svá data nahrávat na zabezpečené webové úložiště s kapacitou 5 GB.

REGISTRACE: Jak je tomu u služeb Windows Live pravidlem, potřebujete pro použití Live Mesh vlastní Windows Live ID. Pokud jej nemáte, zaregistrujte se na adrese www.live.com. Zde klikněte na »Zaregistrovat se« a poté postupujte podle pokynů.

INSTALACE: Na stránce http://explore.live.com/windows-live-mesh klikněte na tlačítko »Stáhnout«, instalační EXE soubor uložte na disk a spusťte. V průvodci instalace klikněte na »Zvolit programy, které budou nainstalovány«. Pokud nestojíte o instalaci dalších Windows Live doplňků, zrušte všechna zaškrtnutí kromě »Windows Live Mesh« a poté proveďte instalaci. Počítač nakonec restartujte.

NASTAVENÍ: Pak navigujte na »Start | Všechny programy | Windows Live | Windows Live Mesh«, v úvodním okně Live Mesh vyplňte své přihlašovací údaje k Windows Live a pokračujte kliknutím na »Přihlásit se«. Pro synchronizaci dat z dalších počítačů zopakujte stejný postup instalace a nastavení také na těchto počítačích.

Poté klikněte na »Synchronizovat složku«, zadejte cestu k požadované složce a potvrďte kliknutím na »Synchronizovat«. Zobrazí se dialog, ve kterém pomocí zatržítka vyberete počítače, se kterými chcete vybranou složku synchronizovat. Volba »Synchronizované úložiště SkyDrive« zpřístupní složku ve webovém prostředí SkyDrive. Kliknutím na »OK« se složka zařadí do synchronizačního procesu. Samotná synchronizace probíhá na pozadí, nemusíte se o ni nikterak starat.

SKYDRIVE: Pokud u složek nastavíte synchronizaci s úložištěm SkyDrive, můžete k jejich obsahu přistupovat také pomocí webového prohlížeče z adresy devices.live.com. K dispozici je celkem 5 GB úložného prostoru.

VZDÁLENÁ PLOCHA: Pro případ, že byste potřebovali přístup ke složkám, u kterých není nastavena synchronizace, můžete ve Windows Live Mesh využít vzdálené ovládání pracovní plochy Windows. Tuto funkcionalitu je na počítači potřeba nejprve povolit. Za tím účelem klikněte v okně Windows Live Mesh na »Vzdálený« a poté na »Povolit vzdálená připojení k tomuto počítači«. Ovládání vzdálené plochy zahájíte v okně Winows Live Mesh v nabídce »Vzdálený | Připojit k tomuto počítači«.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání