Menu
CHIP Speedtest

Windows Live Messenger komunikátor na vašem webu

05.08.2010 09:39 | Redakce Chip
Jako majitel navštěvovaného webu přemýšlíte nad způsobem, jak snadno komunikovat se svými čtenáři. Hodila by se vám také možnost odpovídat na dotazy on-line ze svého mobilního telefonu.

Zajímavý způsob komunikace se čtenáři vám umožní Microsoft se svým klientem Windows Live Messenger (dále WLM). Ten nabízí řešení v podobě vložení komunikačního okna na váš web. Pomocí tohoto okna vám mohou čtenáři posílat zprávy přímo do klienta WLM – a platí to samozřejmě i obráceně.

Jak je u služeb Windows Live pravidlem, abyste mohli komunikační okno Windows Live Messengeru na webu použít, potřebujete vlastní Windows Live ID. Pokud jej nemáte, můžete jej spolu s klientem WLM získat pomocí průvodce na adrese get.live.com.

Po získání Windows Live ID a nainstalování WLM přejděte na stránku http://settings.messenger.live.com/applications/websettings.aspx. Pokud bude potřeba, přihlaste se svými údaji k Windows Live účtu a poté pomocí zatržítka odsouhlaste, že chcete povolit zobrazovat svůj stav on-line a přijímat zprávy. Volbu potvrďte kliknutím na »Uložit«.

Poté přejděte na »Vytvoření kódu HTML«. Zde si můžete upravit velikost a barvu okna tak, aby do vašich stránek zapadlo co možná nejlépe. Nakonec si vygenerovaný kód ze spodního pole zkopírujte na web. Komunikační okno pro web můžete bez obav vložit do jakýchkoli stránek – do stránky je totiž zakomponováno pomocí plovoucího rámce iframe.

Jakmile vám nyní bude chtít čtenář napsat, stačí, aby na webu v okně konverzace klikl na »Zahájit konverzaci«. Následně si zvolí jméno, případně se přihlásil pomocí Windows Live ID. Pokud se s vámi rozhodne komunikovat anonymně, musí z důvodu vaší ochrany před spamovacími roboty ještě opsat kód CAPTCHA.

Komunikovat můžete se čtenáři navíc také téměř ze všech mobilních telefonů bez ohledu na platformu. Více se o možnostech mobilní komunikace dočtete na www.windowsliveformobile.com/cs/formobilephones/default.aspx.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání