Menu
CHIP Speedtest

Windows Live Messenger: Přidání kontaktů z Google Talk

16.12.2010 11:13 | Redakce Chip
Oblíbili jste si líbivé prostředí Windows Live Messengeru, zároveň ale potřebujete zůstat v kontaktu se svými přáteli ze sítě Google Talk. Neustálé spouštění dvou klientů je však otravné...

Místo spouštění klienta pro každou síť zvlášť si po instalaci doplňku BuddyFuse vystačíte pouze s Windows Live Messengerem. Tento doplněk totiž umožňuje chatování s kontakty ze sítě Google Talk prostřednictvím Messengeru.

Pro stažení doplňku otevřete webovou stránku www.buddyfuse.com a tam klikněte na »Get it now«. Instalační soubor »BuddyFuse_setup.exe« poté uložte a spusťte. Aby doplněk fungoval, musí být v počítači nainstalováno rozhraní .NET Framework 3.5. Pokud jej v počítači nemáte, bude vám instalace tohoto rozhraní nabídnuta jako první.

Po dokončení instalace doplňku spusťte Messenger a přihlaste se ke svému účtu. Vedle ikony pro otevření e-mailové schránky klikněte na novou ikonu doplňku BuddyFuse a z rozevřené nabídky vyberte »Manage BuddyFuse accounts«. V následném dialogu klikněte na »Add«, vyberte »Google Talk« a zadejte své přístupové údaje ke svému Google Talk účtu. Dialogy pak zavřete tlačítkem »OK« a »Close«.

V Messengeru se nyní objeví další nová ikona s logem Google Talk. Na tuto ikonu klikněte a aktivujte »Sign in to Google Talk«. Pokud je vše správně nastaveno, zobrazí se během chvilky kontakty z Google Talk v seznamu kontaktů Messengeru.

TWITTER: Používáte-li také Twitter, můžete díky BuddyFuse psát twíty přímo z Messengeru. Za tím účelem otevřete »Manage BuddyFuse accounts | Add« a z nabídky vyberte »Twitter«. V novém dialogu klikněte na odkaz »Click here…«. Otevře se webová stránka. Zvolte »Allow«, následně zobrazený číselný kód překopírujte do dialogu BuddyFuse a potvrďte »OK« a »Close«. Nakonec klikněte na novou ikonu Twitteru a aktivujte »Automatically tweet status updates«. Od této chvíle můžete své twíty odesílat z pole pro sdílení rychlé zprávy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání