Menu
CHIP Speedtest

Windows Phone: Nastavení dětského koutku

11.06.2015 21:01 | Radek Kubeš
Windows Phone: Nastavení dětského koutku

Smartphony samozřejmě přitahují pozornost dětí, které si s nimi chtějí hrát – dívat se na videa z YouTube nebo třeba hrát hry.

Pokud si však hrají s vaším telefonem, který používáte třeba i k práci, může se stát mnoho nepříjemností – smazáním důležitých e-mailů počínaje a nákupem drahých aplikací a her konče. V operačním systému Windows Phone se lze těmto situacím vyhnout aktivací funkce »Dětský koutek«.

Otevřete si nabídku »Nastavení | dětský koutek« a přepínačem tuto funkci zapněte. Pak můžete snadno vybrat hry, hudební soubory a aplikace, které mohou děti při aktivovaném režimu dětského koutku používat a přehrávat. Aby mělo použití dětského koutku smysl, je třeba ještě nastavit dostatečné silné heslo zamykací obrazovky – aby dítě nemohlo omezení dětského koutku obejít. Příslušnou předvolbu najdete pod »Nastavení | zamykací obrazovka | Heslo«.

Režim dětského koutku následně spustíte přímo ze zamykací obrazovky, když ji prstem odsunete vlevo. Na displeji smartphonu se pak zobrazí jen dlaždice povolených aplikací.

I když nechcete používat režim dětského koutku, měli byste alespoň heslem ochránit nákupy aplikací, účtované na vaši platební kartu, registrovanou ve Windows Storu. Otevřete si »Nastavení«, posuňte obrazovku doleva k nabídce »aplikace« a zde klikněte na položku »peněženka«. Pak aktivujte funkci »PIN k peněžence« a označte předvolbu »Chránit nákupy hudby a aplikací a nákupy v rámci aplikací pomocí PIN kódu Peněženky«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání