Menu
CHIP Speedtest

Windows Phone: Přenos kontaktů do Androidu a iOS

28.10.2014 16:55 | Radek Kubeš
Windows Phone: Přenos kontaktů do Androidu a iOS

S nástroji ze standardní výbavy smartphonů s Windows Phone není možné exportovat kontakty do jiného přístroje s odlišným operačním systémem. Existuje však velmi jednoduchá cesta, jak kontakty z vašeho smartphonu dostat.

Vede přes váš účet Microsoft, který ve Windows Phone používáte. Microsoft totiž všechny kontakty, které máte uloženy ve svém smartphonu, automaticky zálohuje do cloudu.

Abyste mohli tyto kontakty exportovat, otevřete si v internetovém prohlížeči adresu people.live.com a přihlaste se svým účtem Microsoft. Stejně tak si můžete otevřít svou e-mailovou schránku na serveru outlook.com a zde použít nabídku vlevo nahoře, ve které zvolíte dlaždici »Lidé«. Jakmile se nacházíte na stránce se seznamem kontaktů, klikněte na nabídku »Spravovat« na horní liště a zvolte funkci »Exportovat pro Outlook.com a další služby«. Kompletní databáze vašich kontaktů bude automaticky stažena do vašeho počítače ve formě CSV souboru. Z něj pak můžete kontakty nahrát do svého smartphonu s Androidem nebo iOS, jelikož oba tyto operační systémy import kontaktů z CSV souborů podporují.

1411d-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání