Menu
CHIP Speedtest

Z naklonovaného pevného disku se nepodařilo nabootovat

21.02.2015 11:17 | Pavel Trousil
Z naklonovaného pevného disku se nepodařilo nabootovat

Mnoho uživatelů se rozhodne inovovat svůj počítač a vyměnit klasický pevný disk za mnohem rychlejší SSD disk. Někdy se však klonování disků tak úplně nevydaří.

bsd-nahled

Aby nebylo nutné vše znovu instalovat a nastavovat na prázdný SSD disk, je možné pomocí honovacích programů přesunout všechna data z pevného disku na SSD disk. Přestože však přesun bez problémů provedete, nemusí ještě operační systém správně nabootovat, i když jsou na disku všechna potřebná data. Bootování může skončit chybou »Windows failed to start | File: BootBCD | Status: 0×000000f | Info: An error occurred while attemping to read the boot configuration data«. BCD je zkratka souboru Boot Configuration Data a ten se správně nachází ve složce »BootBcd« aktivního oddílu.

Soubor BCD ale neodkazuje na spouštěcí svazek, protože změnou oddílu došlo ke změně názvu daného svazku. Naštěstí existuje možnost, jak soubor BCD opravit. Musíte však nabootovat z instalačního disku systému Windows Vista/7, případně z připraveného USB flash disku se systémem, a před instalací se musíte pomocí klávesy F11 dostat do příkazové řádky. Na ni napište příkaz »bootrec /rebuildbcd«. Po obnovení BCD souboru už můžete nabootovat z SSD disku. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání